Hufiec ZHP w Legnicy i Organizacja Harcerska „Pro Mundi” postanowiły reaktywować tradycyjny harcerski RAJD „MARZANNA” związany rokrocznie z nadejściem wiosny.

Tegoroczny Rajd odbędzie się w dniach 18-20 marca 2022 r. w Prochowicach. Rajd będzie okazją do zrealizowania zadań propozycji programowej Chorągwi Dolnośląskiej ZHP pn. „Odkrywcy Dolnego Śląska” oraz do zdobywania odznaki PTTK pn. „Znam Ziemię Legnicką”. Partnerem i bazą Rajdu została Szkoła Podstawowa nr 2 w Prochowicach im. Tadeusza Kościuszki, a to dzięki uprzejmości pani dyrektor Renaty Stępień.

Regulamin Rajdu jest dostępny na stronie https://www.facebook.com/rajd.marzanna oraz stronach internetowych organizatorów. Udział w rajdzie wezmą drużyny z obu stowarzyszeń harcerskich. Zapraszamy także jednostki z hufców ZHP na terenie Dolnego Śląska. Niska składka rajdowa jest efektem pozyskanych i spodziewanych jeszcze dofinansowań. Przewidywany jest udział w Rajdzie 120 osób, przy czym gromady zuchowe i drużyny Nieprzetartego Szlaku uczestniczyć będą tylko w sobotnim programie Rajdu.

Rajd odbywa się pod patronatem Starosty Legnickiego – pana Adama Babuśki, Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice – pani Alicji Sielickiej oraz Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP – druhny hm. Doroty Kołakowskiej.