Na Rajdzie zameldowało się ponad 100 zuchów i harcerzy z Legnicy, Prochowic oraz Środy Śląskiej.

Pierwszego wieczoru Rajdu zuchy oraz harcerze wzięli udział w świeczowisku, w trakcie którego wysłuchali opowieści phm. Artura Torbińskiego, zaśpiewali kilka dobrze znanych wszystkim piosenek, oraz mieli okazję poznać nowe.

Następnego dnia po śniadaniu, zuchy otrzymały tajemniczy list. List napisał stary podróżnik z prośbą o pomoc. Wędrownik nie zdążył odwiedzić Legnicy i poprosił zuchy aby mu w tym pomogły. Po stworzeniu dzienników wypraw zuchy wyruszyły na przygodę. Mieli za zadanie odwiedzić różne zabytki Legnicy w tym: zamek piastowski, muzeum miedzi i kościół św. Jana. Natomiast na wyznaczonych punktach, przy zabytkach takich jak: nowy ratusz, kamienica pod przepiórczym koszem, teatr im. Modrzejewskiej zuchy musiały znaleźć zagubione fragmenty mapy. Po zakończonym zwiedzaniu, zuchy udały do restauracji ratuszowej, na obiad. Z pełnymi brzuchami jedna grupa zuchów udała się na zwiedzanie Komendy straży pożarnej w Legnicy. Druga grupa udała się na grę terenową, jednakże pogoda nie dopisała i musieliśmy zrezygnować, więc druga grupa też udała się do Komendy Straży Pożarnej. Pierwsza grupa udała się do hufca ZHP w Legnicy, by odbyć tam punkty z gry terenowej i by przekazać swoją Marzannę, Pani Wiośnie.

Harcerze w tym czasie również brali udział w grze terenowej, w trakcie której mieli okazję zwiedzić spory kawałek Legnicy. Poza wizytą w zamku czy kościele św. Jana odbyli zwiad pod Teatrem, gdzie dowiedzieli się m.in. kim była Helena Modrzejewska, odwiedzili park, odszyfrowali informacje na temat naszego miasta, przypomnieli sobie musztrę oraz symbolikę, a w Lasku Złotoryjskim mieli okazję wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy, postrzelać na strzelnicy oraz spalić marzanny, które ze sobą przywieźli.

W czasie apelu kończącego Rajd patrole poznały wyniki rywalizacji

Na trasie zuchowej pierwsze miejsce zajął patrol “Wilczków”, a drugie patrol “Chochlików”.

Na trasie harcerskiej pierwsze miejsce zajął patrol “Antares”, drugie patrol “Element”, trzecie patrol “Prochowickie Ogniki”, czwarte patrol “Krzesiwo”.

Na trasie starszoharcerskiej i wędrowniczej pierwsze miejsce zajął patrol “Busola”, drugie patrol “Grossy”.

W rajdzie wzięła też udział 45 DHNS “Stokrotki”, a nieocenioną pomocą w organizacji okazali “Strzelcy” z Legnicy.

Warto też wspomnieć o tym, że w czasie Rajdu 4 osoby złożyły Przyrzeczenie Harcerskie. Byli to Mikołaj i Jaśmina z Krzesiwa oraz Gabriela i Magdalena z Pryzmatu. Gratulacje!

Rajd odbył się pod patronatem Prezydenta Legnicy.

Kategorie: Aktualności