1% PIT dla harcerzy z Hufca ZHP w Legnicy! Na stronie www.podatki.gov.pl większość podatników ma już przygotowane swoje rozliczenie, czyli PIT za 2021 rok. Składając PIT warto przekazać 1% wybranej organizacji pożytku publicznego. Taką organizacją jest także Chorągiew Dolnośląska ZHP, której częścią jest Hufiec ZHP w Legnicy. System zapamiętuje tę organizację, której podatnik przekazał 1% rok wcześniej. Jeśli nie był to nasz Hufiec prosimy o rozważenie zmiany i wpisanie naszego chorągwianego KRS nr 0000264246 do odpowiedniej rubryki oraz wskazanie celu szczegółowego “Hufiec Legnica” i dodatkowo nazwy jednostki. Prosimy także o wyrażenie zgody na podanie swoich danych ponieważ co roku w styczniu wysyłamy podziękowania do naszych darczyńcówz dokładnym rozliczeniem pozyskanych z 1% kwot. Środki uzyskane z 1% PIT przeznaczamy na działalność naszych jednostek, w szczególności na dofinansowanie rajdów, biwaków i obozów. Najbliższe nasze wydatki to wsparcie finansowe urodzinowego MTO 90 ODW “Grom”, zbiórka Hufca z okazji Dnia Myśli Braterskiej, oraz reaktywowany po latach Rajd MARZANNA.