W tym roku do naszego Hufca trafiły aż dwa Listy Pochwalne Naczelniczki ZHP dla wyróżniających się drużynowych! Taki list można otrzymać tylko raz w życiu. Adresatkami zostały druhny phm. Anna Drożdż z 1 GZ „Chochliki” i pwd. Oliwia Rak z 15 DH „Antares”. Listy wręczył komendant Hufca w Dniu Myśli Braterskiej (czyli 22 lutego br). Gratulujemy!! Zdjęcia laureatek pochodzą z ubiegłorocznego zobowiązania instruktorskiego druhny Oliwii. Opiekunką próby była druhna Anna 🙂

Obie druhny są członkiniami Komendy Hufca ZHP w Legnicy. Obecnie angażują się równolegle w projekty Harcerskiej Akcji Letniej 2024. Druhna Ania wybiera się z zuchami na kolonię do Stegny, a druhna Oliwia z harcerzami na obóz w Wygnańczycach. (jeszcze do końca lutego można zgłosić się na obie formy).

Aktywność druhen i atrakcyjność form pracy z dziećmi przekłada się na duży wzrost liczebności ich jednostek i angażowanie nowych przybocznych do współpracy. „Antares” obchodził w piątek swoje drugie urodzinki. „Chochliki” przygotowują się do Imienin Zucha (przypadających raz na 4 lata – 29 dnia lutego) i niedługo po nich wybierają się na Wyprawę Polarną do Kowar, gdzie spotkają się z setkami dolnośląskich rówieśników z innych Hufców w atmosferze rycerskiej. A jeszcze przed świętami wielkanocnymi obie jednostki spotkają się w Legnicy na Rajdzie MARZANNA 2024, który odbędzie się w dniach 22-24 marca br. pod hasłem „Poznaj Legnicę” i patronatem Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

W ostatnich latach adresatami Listu Naczelniczki ZHP byli pwd. Aleksandra Kozubal, pwd. Maksymilian Wenek i phm. Jolanta Kozubal. Do kogo dotrze List w 2025 roku przekonamy się w kolejnym Dniu Myśli Braterskiej.