Betlejemskie Światło Pokoju, które przybyło na Dolny Śląsk z Betlejem przez Prochowice, wędruje z zuchami i harcerzami po terenie działania Hufca ZHP w Legnicy i okolicy. W tym roku gromady i drużyny zaplanowały i umówiły wizyty w 50 siedzibach i instytucji samorządowych oraz u przyjaciół ZHP. Wśród tych, którym ponieśliśmy już przesłanie „Czyńmy pokój” są m.in. członkowie Polskiego Stowarzyszenia Szczęśliwych Emerytów, społeczność Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Fundacji LSSE, Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, Radio PLUS, Parafia w Dłużycach, pani Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Teatr Modrzejewskiej, centra kultury, Zespół Placówek Specjalnych, Nadleśnictwo, Szkoła Podstawowa nr 10. Dziś i jutro ambasadorzy Światła odwiedzą kolejne osoby i miejsca. Aby Światło z Betlejem rozświetliło powiat legnicki przed wieczerzą wigilijną.

Relację z kolejnych odwiedzin zamieszcza Zespół Informacji i Promocji Hufca na stronie https://www.facebook.com/LegnicaZHP