Na ponad 5.000 zł oszacowali harcerze z legnickiego Hufca ZHP wartość III Harcerskiej Szlachetnej Paczki z Legnicy i Okolicy. Oprócz zakupów ze środków zgromadzonych na Zrzutce (https://zrzutka.pl/vh2dbh), w tym kurtek, butów, materaców, pościeli, mikrofalówki i zabawek dla dzieci, wybrana rodzina otrzyma dziś łóżko, bardzo dużo artykułów chemicznych, spożywczych, papierniczych i Betlejemskie Światło Pokoju.

Wczoraj, już po zapadnięciu zmroku i zakończeniu Wigilijnego Spotkania Hufca, niezawodni członkowie 22 Prochowickiej Drużyny Harcerskiej, obu hufcowych gromad zuchowych (1 GZ „Chochliki, 2 PGZ „Wilczki”) i Legnickiego Kręgu Instruktorskiego zawieźli 34 elementy naszej Paczki do magazynu stowarzyszenia „Wiosna”. Paczki w kolorach hufca, niebieskim z żółtą wstążką, pięknie przygotowała druhna podharcmistrzyni Jolanta Kozubal ze swoim zespołem, w którym wyróżnili się Adam Kozubal, phm. Antoni Kołba i hm. Sonia Szymkowiak-Kołba.

Niezwykle pomocni przy kompletowani Paczki okazali się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Prochowicach, parafianie z Dłużyc, druhna Dorota Turzańska, druh Paweł Haręza, pani Renata Pińczuk-Brymerska, pani Joanna Śliwińska-Łokaj, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Legnicy i pan Dariusz Cykowski z firmy „RYZA” z Dzierżoniowa. W transporcie rzeczy pomogły nam dobre anioły z komendy Hufca ZHP Wrocław i PKS Lubin.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć druhny podharcmistrzyni Anny Drożdż z przekazania paczki oraz zdjęć z jej przygotowywania autorstwa zespołu druhny Jolannty Kozubal.phm.

Hufiec ZHP w Legnicy

www.legnica.zhp.pl