Próbna Gromada Zuchowa zakończyła 12 listopada zdobywanie pierwszego w swym istnieniu tropu zuchowego „Kubuś Puchatek”. Zuchy otrzymały z rąk drużynowej dyplom i znaczek tropu a gratulacje składał im sam Kubuś Puchatek. Zuchy na swojej pierwszej zbiórce 15 października br. zdecydowały, że wyruszą na wyprawę do Stumilowego Lasu i chcą poznać jego mieszkańców. Podczas cyklu zbiórek zorganizowały „przyprawę do bieguna północnego” i turniej zabaw w „misie patysie”. Dowiedziały się, skąd się bierze „małe co nieco” i przygotowały przysmaki dla Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Pomogły Kłapouchemu odszukać zagubiony ogon oraz Królikowi w dbaniu o jego ogród. Poznały rozbrykanego Tygryska i robiły jego „wulkaniczny” portret. Zbiórki były też okazją do poznania wybranych punktów Prawa Zucha. Wszystkie te ważne rzeczy robiły pod czujnym okiem drużynowej dh. Ani oraz przybocznych, dh. Weroniki i dh. Klaudii. Kadra Gromady już nie może doczekać się kolejnych zbiórek by zaprosić zuchy do kolejnej przygody.

phm. Anna Drożdż