W dniach 31.08-3.09 nasza jedyna Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku uczestniczy w XXIII PIELGRZYMCE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PRZYJACIÓŁ na trasie Legnica-Krzeszów. Harcerki i harcerze pod przewodnictwem podharcmistrza Ireneusza Piotrowskiego dzielnie pokonują kolejne kilometry, choć trudy marszu dają się we znaki. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Z Maryją umacniamy naszą wiarę”. Jest ono zachętą, aby w świetle Jej osobistego doświadczenia relacji z Bogiem budować i umacniać własną i innych wiarę.

W Diecezjalnym Sanktuarium pielgrzymi zawierzą swoje codzienne zmagania opiece Matki Bożej Łaskawej. Pielgrzymka jest okazją do przeżywania radości wynikającej ze wspólnego spotkania Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół. Jest to również okazja do zauważenia osób wspierających niepełnosprawnych i szczególnego podziękowania im za postawę i służbę. Komenda Hufca ZHP w Legnicy nisko kłania się druhowi Irkowi i dziękuje za wieloletnią opiekę nad harcerzami Nieprzetartego Szlaku!