1 września to także początek nowego roku harcerskiego. Hufiec ZHP w Legnicy przygotował z tej okazji informator o najważniejszych wydarzeniach harcerskich zaplanowanych aż do wakacji 2023 roku.

Jeszcze w 2022 roku planujemy utworzyć nowe jednostki. Powraca do naszego kalendarza Akademia Funkcyjnych, czyli szkolenie zastępowych i przybocznych. W nowym miejscu zagości Harcerski Rajd MARZANNA. Po sukcesie Harcerskiej Szlachetnej Paczki z Legnicy i Okolicy uruchamiamy jej drugą edycję.
Wśród naszych marzeń są Biegi Tropem Wilczym w Chojnowie i Legnicy oraz pierwszy samodzielny Finał WOŚP w gminie Prochowice. Całość spinają zimowiska w okolicy Zakopanego i Zagrodna oraz kolonia zuchowa nad morzem i obóz pod namiotami.

Udział w zbiórkach ZHP jest bezpłatny. Składka członkowska w stowarzyszeniu wynosi do końca roku 12 zł miesięcznie. Zwolnione są z niej całkowicie dzieci niepełnosprawne z drużyn Nieprzetartego Szlaku i czasowo obywatele Ukrainy.

Zachęcamy do pobrania informatora i przesłania znajomym z całego powiatu legnickiego!

Czuwaj!