Komenda Hufca ZHP w Legnicy proponuje wszystkim jednostkom udział w zlocie, który organizują w Legnicy małe organizacje harcerskie zrzeszone w Federacji Zarzewie.

Warto zgłosić się u drużynowych do udziału w tym przedsięwzięciu. Nocleg będzie w jednej z legnickich szkół. Można także rozważyć udział bez noclegów lub w samą sobotę. Szczegóły do uzgodnienia z organizatorami.

Hufiec sfinansuje wpisowe dla zuchów/harcerzy/instruktorów, pod warunkiem, że mają zapłacone składki harcerskie do końca 2022 roku (czyli także za IV kwartał). Należy jedynie przesłać do Hufca kartę biwaku z listą uczestników w terminie do 5 września br. Po 5 września dofinansowanie wyniesie tylko połowę wpisowego tj. 15 zł.

Nasz Hufiec rozpocznie rok harcerski spotkaniem pod tablicą Szarych Szeregów przy ul. Okrzei 9 w dniu rocznicy przejścia ZHP do konspiracji podczas II wojny światowej tj. 27 września br. Następnie w dniach 8-9 października planujemy biwak HARCERSKI START. Podczas ferii planujemy zimowisko, a na zakończenie roku kolonię zuchową (czerwiec/lipiec) i obóz harcerski (lipiec/sierpień). Dokładniejszy harmonogram znajdzie się 1 września na ulotce informacyjnej i na naszych stronach.