30 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00 na Zamku w Prochowicach spotkają się uczestnicy tegorocznej kolonii w Stegnie.
Organizatorem spotkania jest 2 Prochowicka Gromada Zuchowa “Wilczki” działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Prochowicach.

W tym roku zuchy i harcerze z Prochowic gościli na swojej kolonii 7 osobową grupę gości pochodzących z Ukrainy. W ten sposób prochowiczanie włączyli się w projekt “UAct” prowadzony przez UNICEF i WOSM (Światową Organizację Ruchu Skautowego).

Wspominanie wspólnie spędzonych wakacji jest możliwe dzięki kolejnemu projektowi pod nazwą “Drużyny dla Ukrainy”, tym razem wspieranemu przez WAGGGS (Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek). Środki z tego projektu pozyskała przez Główną Kwaterę ZHP druhna podharcmistrzyni Jolanta Kozubal, która była także komendantką tegorocznej kolonii.

Zapraszamy uczestników kolonii wraz z rodzicami na ognisko, wystawę zdjęć z wakacji i polsko-ukraiński tort! Koloniści mogą liczyć na atrakcyjną pamiątkę z pobytu w Stegnie!!

Więcej o miejscu spotkania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Prochowicach

Kadra kolonii.