Już ponad 140 członków regularnie płacących składki liczy Hufiec ZHP w Legnicy! Najliczniejsza organizacja harcerska powiatu legnickiego, po bardzo intensywnym półroczu, przygotowuje się do wakacji. Tegoroczna Akcja Letnia to dwie lokalizacje – Świętouść na Wyspie Wolin pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Koprowo oraz Niesulice na ziemi lubuskiej nad jeziorem Niesłysz. 

Po sukcesie harcerskiej Szlachetnej Paczki z Legnicy i Okolicy, świątecznej pomocy kombatantom, zimowisk w Murzasichlu koło Zakopanego, biegów Tropem Wilczym w Chojnowie i Legnicy, Rajdu Marzanna 2023 w Legnickim Polu, kursu zastępowych we Wrocławiu i Legnicy, bardzo szybko zebrali się chętni na “Surviwalowe Lato Skauta” oraz “Leśną Przygodę”. Oczywiście tego lata będziemy też szkolić naszą kadrę na kursach przewodnikowskich, podharcmistrzowskich i drużynowych. Środki na szkolenie kadryi dofinansowanie obozów pozyskujemy z dzierżawy bazy w Zaborówcu. Każdy kto tam pojedzie, nie tylko na wakacje, pośrednio wspiera Hufiec ZHP w Legnicy przez cały rok! 

Niektóre z 10 gromad i drużyn naszego Hufca z przykrością informują dzwoniących z zapytaniami rodziców, że brakuje już miejsc dla ich pociech w jednostkach. Dlatego planujemy jeszcze jesienią kurs przybocznych, aby szeroko otwierać nasze szeregi na nowych chętnych. Najkrótsza droga do gwarancji przygody w ZHP wiedzie przez nasze letnie placówki w Świętouściu i Niesulicach. Ale jeśli tylko zasoby kadrowe pozwolą, będziemy się starać we wrześniu przyjmować wszystkich chętnych. Tak aby każdy miał szansę wziąć udział w Harcerskim Starcie Hufca “Okrywamy Dobrą Energię” w Jezierzanach w dniach 7-8 października br. Nasze otwarcie roku harcerskiego będzie elementem obchodów Święta Dolnego Śląska. 

Nasze jednostki na koniec roku harcerskiego 2022/2023 to: 1 Gromada Zuchowa “Chochliki”, 2 Prochowicka Gromada Zuchowa GZ “Wilczki”, 13 Artystyczna Drużyna Harcerska “Pryzmat”, 15 Drużyna Harcerska “Antares”, 22 Prochowicka Drużyna Harcerska,  45 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku “Stokrotki”, 90 Obrona Drużyna Wędrownicza “GROM”, 123 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “Sowie Bractwo” w gminie Kunice, 218 Drużyna Harcerska “Element”, 710 Drużyna Wędrownicza “Kedyw” i Legnicki Krąg Instruktorski. Zachowajcie ten artykuł, aby przekonać się za rok w jakim składzie będziemy kończyć rok harcerski 2023/2024. 

Zapraszamy do śledzenia naszych przygód także na https://www.facebook.com/LegnicaZHP

Mediom, osobom i instytucjom, które nie szczędzą informacji o naszych inicjatywach serdecznie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin zuchów i harcerzy w Świętouściu (25.06.-4.07) i Niesulicach (14-28.07) 

Czuwaj!

Kategorie: Aktualności