37 lat “Kedywu”!

Opublikowane przez Maria w dniu

Z okazji 37 urodzin ma dziś zapłonąć tradycyjna watra. 710 Drużyna Wędrownicza „KEDYW” im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Legnicy powstała 5 maja 1986 r. Jej drużynowym jest niezmiennie druh podharcmistrz Artur Konrad Torbiński, Harcerz Rzeczpospolitej.

Dla drużyny i jej członków szczególnie ważne są: tradycja, historia, patriotyzm. Do jej najważniejszych działań w ostatnich latach należały m.in. wyjazdy na akcję “Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” w ramach której porządkowane są polskie cmentarze na Ukrainie. “Kedyw” odbył też służbę w Przemyślu po agresji Rosji na Ukrainę. Drużyna często reprezentuje ZHP ze sztandarem legnickiego Hufca na uroczystościach państwowych, samorządowych i religijnych.

W latach 1993-2003 drużyna organizowała rajdy harcerskie „Tarcza”, upamiętniające Bitwę pod Legnicą. Od 1987 r do 1999 brała udział w Białej Służbie podczas wszystkich pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski. W początkowych latach istnienia jeździła regularnie na Rajdy “Asenał” do Warszawy. W 1997 brała aktywny udział w ratowaniu Legnicy przed powodzią. W latach 80-tych członkowie “KEDYWU” współorganizowali Duszpasterstwo Harcerskie Ziemi Legnickiej. Brali udział w Pieszych Pielgrzymkach na Jasną Górę, do Krzeszowa i do Legnickiego Pola.

26.04.2021 r. Rada Miejska Legnicy uznała 710 DW “Kedyw” za „Zasłużoną dla Legnicy”.

20.09.2021 r. podczas uroczystej XXXIV Sesji Rady Miejskiej Legnicy, która odbyła się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej, Przewodnicząca Rady Miasta pani Marta Wisłocka udekorowała proporzec 710 Drużyny Wędrowniczej “KEDYW” im. Stefana “Grota” Roweckiego odznaką “Zasłużonej dla Legnicy”.

Najlepsze życzenia urodzinowe Druhowie!!

Kategorie: Aktualności