200 osób weźmie udział w „Bitwach pod Legnicą”, które zorganizował legnicki Hufiec ZHP w gminie Legnickie Pole w dniach 24-26.03.2023 r.

Pod hasłem „GRYwalizacja i SPORT” zuchy i harcerze rozegrają m.in. zawody w grach planszówkowych, rzutach do kosza, rzutach karnych, rzutach do tarczy (dart), strzelaniu z łuku. Na rajdowej trasie „Szlakiem bitwy 1241 roku pod Legnicą” harcerze sprawdzą swoją wiedzę w zakresie m.in. technik harcerskich, strzelectwa, przenoszenia rannych, budowania i rozpalania ognisk, szyfrów, węzłów. W tym czasie drużyny Nieprzetartego Szlaku i zuchy stworzą swoje marzanny i wezmą udział w zajęciach przygotowanych na terenie DPS w Legnickim Polu.

Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymają książeczki do zdobywania popularnej i srebrnej odznaki krajoznawczej Legnickiego Pola. Rajd będzie okazją do odwiedzenia Muzeum Bitwy Legnickiej i Bazyliki Mniejszej w Legnickim Polu oraz do powitania wiosny i pożegnania zimy. Marzanny przywiezione i wykonane przez patrole rajdowe spłoną, a rajdowe gadżety rozświetlą drogę Pani Wiośnie.

Patronat Honorowy nad Rajdem objęli: Starosta legnicki – pan Adam Babuśka, Wójt Gminy Legnickie Pole – pan Rafał Plezia oraz Komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP – harcmistrz Arkadiusz Rudolf. Patronat medialny objęło legnickie Radio PLUS 102,6 FM; 92,7 FM.
Informacje bieżące o Rajdzie i fotorelacje będą dostępne na stronie Rajdu na Facebooku: www.facebook.com/rajd.marzanna.

Komenda Hufca ZHP w Legnicy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych harcerstwem na sobotnie ognisko o godz. 20.00 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym (ul. Asama 7). W szczególności kierujemy nasze zaproszenie do mieszkańców Gminy Legnickie Pole. Mile widziane potwierdzenie obecności na adres e-mail Hufca: legnica@zhp.pl

Komenda Rajdu

Kategorie: Aktualności